Diagnostika

Ako diagnostikovať SIBO?

V prípade SIBO, sa v tenkom čreve rozmnoží taký druh baktérií, ktoré tam nepatria, na základe čoho sa udejú procesy, ktoré sú typické pre hrubé črevo. Pretože absorpcia stráviteľných bielkovín, uhľohydrátov a tukov sa v značnej miere vykonáva v tenkom čreve, „votrelecké“ baktérie narušia tento proces v dôsledku čoho sa z  nachádzajúcich živín vytvárajú plyny a rôzne toxické látky.

Dôsledkom SIBO je znížená schopnosť organizmu produkovať kyselinu chlorovodíkovú (kyselina soľná), čo zhoršuje trávenie, a ďalšie baktérie sa dostanú do tenkého čreva ako dôsledok zoslabnutého chlorovodíkového blokovania.

Dychový test na SIBO.

Bezbolestný, dychový, test ktorým možno diagnostikovať bakteriálne prerastanie v tenkom čreve na základe stanovenia koncentrácie vodíka vo vydychovanom vzduchu.

Vplyvom SIBO  a dôsledkom bakteriálnych činností v tenkom čreve ( časť plynov sa prechodom cez črevá, dostane do krvného obehu a odtiaľ do pľúc)  sa metán a vodík  vo veľkom množstve vyskytne vo vydychovanom vzduchu, ktorý sa vhodným prístrojom  dá merať. Štandardný diagnostický postup je, že pacientovi lekár dá vypiť laktulózu, z ktorej, ak má pacient SIBO, po prechode do tenkého čreva, začne vznikať plyn.

sibo_0000_layer-1

Kde sa môžem dať vyšetriť?

Vyšetriť sa môžete dať aj v renomovanom imunologickom centre ImunoVital v Bratislave.

index_2_group_13_vitaberin_paticka_0000_layer-1