Vaša voľba pri ženských zápaloch

Vaša voľba pri ženských zápaloch
apríl 10, 2017 admin

VITABERIN INTIM, Vaša voľba pri ženských zápaloch

Každú ženu aspoň raz za život zasiahne nepríjemný pocit v spodnej bielizni, ako je pálenie, svrbenie či začervenanie, výtok z pošvy, nepríjemný zápach alebo bolesť pohlavných orgánov. Toto sú prejavy  zápalu vonkajších pohlavných orgánov.

10947414_842495332505788_7723897050724318239_o-1024x687

Medzi tri najčastejšie patria – bakteriálna vaginóza, kandidóza a trichomoniáza. Bakteriálna vaginóza je považovaná za neznámu chorobu, opak je pritom pravdou. Práve ona býva najčastejšou príčinou abnormálneho výtoku u žien v reproduktívnom veku.  Bakteriálna vaginóza nepatrí medzi sexuálne prenosné ochorenia, môžu ju dostať aj sexuálne neaktívne ženy. Aj keď väčšina žien o bakteriálnej vaginóze nikdy nepočula, je dvakrát viac rozšírená ako kandidóza a odborníci odhadujú, že ňou trpí minimálne jedna z troch žien a pravdepodobne u väčšiny žien sa v určitom veku života prejaví.

Druhou najčastejšou infekciou je mykóza. Mykózy (pleseň vyvolaná rôznymi druhmi húb) postihujú aspoň raz za život až 75 % ženskej populácie. Mykóza je infekčné ochorenie vyvolané kvasinkami rodu Candida. Tieto kvasinky žijú v menšom množstve prirodzene na koži a v zažívacom trakte. Ak sa však dostanú do pošvy a pri vytvorení vhodných podmienok sa tam množia, začnú sa prejavovať nepríjemné príznaky mykózy.

Trichomoniáza je treťou najčastejšou vaginálnou infekciou. Na rozdiel od bakteriálnej vaginózy a kandidózy sa trichomoniáza prenáša sexuálny stykom, a tak patrí medzi sexuálne prenosné infekcie.Liečba vaginálnych infekcií je stále problematická, v dôsledku častých recidív. V liečbe sa používajú čapíkové a gelové formy rôznych anti-mikrobiálnych látok. Problémom opakovanej lokálnej liečby je tvorba rezistencie patogénnych mikroorganizmov. V súčasnej dobe sa ako veľmi perspektívna ukazuje staronová prírodná látka berberín. Berberín je prírodný alkaloid so silno žltou farbou a horkou chuťou. Má anti-mikrobiálne, protizápalové a metabolické účinky.V odbornom časopise The Antiseptic bola publikovaná klinická štúdia, ktorej sa zúčastnilo 30 pacientiek s vaginálnou infekciou. Infekcie boli spôsobené Candida vaginalis a Trichomonas vaginális. Pacientky užívali 2x denne gel po dobu 14dní. Hlavnou účinnou látkou gélu bol berberin. Výsledok bol veľmi sľubný u 80% bol pozorované vyliečenie alebo minimalizácia vaginálneho zápalu.

index_2_group_13_vitaberin_paticka_0000_layer-1